لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

چگونه از کارتان لذت ببرید ؟

مترجم: علیرضا

بیشتر افراد به طور معمول از کار خود ابراز ناراحتی می کنند. اما در وضعیت کنونی هر شغلی را حتی اگر مطابق میل شما نباشد باید بپذیرید و قبول کنید، به ویژه آقایان که مسئولیت اداره اقتصادی خانوده را بر عهده دارند.بنابراین با کمک چند کارشناس، چند راه حل افزایش رضایت و آرامش در محل کار و کنار آمدن با کارفرما، یا همکاران را به شما پیشنهاد می کنیم. این مطلب را از سایت « ریدرزدایجست» مطالعه کنید.

۱ - اولویت، کار محوله به شماست؛

انجام کارهای محوله توسط کارفرما می تواند به لحاظ کاری برای فرد مهم باشد، اما هنگامی که یک همکار، مراجعه کننده و یا هر شخص دیگری از شما کاری را تقاضا کند که در مورد آن مطمئن نیستید، مانند جانشینی او، بلافاصله جواب ندهید حتی اگر تحت فشار قرار بگیرید. به جای جواب منفی، به او بگویید «به شما خبر می دهم»، با این کار شما حق انتخاب را در محل کار دارید. داشتن اختیار بیشتر، به شما کمک می کند تا به جای گرفتن یک تصمیم عجولانه پشیمان کننده، در فرصت مناسب فکر کنید و جواب همکار خود را عاقلانه بدهید.

۲ - کارهایی را که تمایل چندانی ندارید اول وقت انجام دهید؛

آیا کاری هست که باعث نگرانی شما می شود به طوری که تمام روز و تا زمانی که آن را انجام دهید فکر شما را مشغول می کند؟ یک روان شناس می گوید، اگر قرار است در مدت زمان معینی چند کار را انجام دهید، کارهایی را که برای شما خوشایند نیست، در ساعت اولیه انجام دهید.

۳ - مثبت بیندیشید؛

اظهارات مثبت و قدردانی بهترین راه کنار آمدن با یک کارفرمای بدخلق است. ابتدا از آن چه که آموخته اید سپاسگزار باشید. به خود یادآوری کنید که به اختیار خود سر این کار باقی مانده اید. این امر کنترل شما را روی موضوع بیشتر می کند. این احساس، میزان هورمون استرس موجود در مغز را که به مشکلات حافظه و تمرکز منجر می شود، کاهش می دهد.

۴ - نفس عمیق بکشید؛

شاید این کار یک توصیه ساده ای به نظر بیاید اما با چند نفس عمیق می توانید اضطراب خود را کاهش دهید و حتی اگر لازم باشد به یک اتاق خلوت پناه ببرید، چشمان خود را ببندید، دست خود را روی قلب قرار دهید و نفس های عمیق بکشید.بهتر است از بینی نفس بکشید و بازدم را از دهان خارج کنید. تکرار این کار به مدت یک دقیقه برای شما آرامش و نشاط ایجاد می کند، برای کامل شدن شادابی از قدرت تصور خود استفاده کنید. تصور کنید در جای دلخواه خود هستید، مانند کنار دریا، شن های ساحل را زیر پا حس کنید، هوای مرطوب را استنشاق کنید و صدای موج دریا را بشنوید. این راه بلافاصله تغییری در شما ایجاد می کند و کمک خواهد کرد وضعیت سخت و دشوار را به راحتی پشت سر بگذارید.

۵ - با استرس مقابله کنید؛

ورزش از جمله پیاده روی بهترین راه کاهش استرس است. با انجام دادن روزی تنها چند حرکت ورزشی متوجه تغییر چشم گیری در کاهش میزان استرس خواهید شد. بنابراین برای مقابله با یک روز تلخ کاری که باعث ناراحتی شما شده، از دفتر کار خارج شوید و کمی پیاده روی کنید. نور خورشید در بهبود بخشیدن به خلق و خوی افراد کمک زیادی می کند.

۶ - رایحه درمانی کنید؛

در صورتی که برای همکاران مشکلی ایجاد نمی شود، شمع معطر روشن کنید و یا این که از اسپری های خوش بو استفاده کنید. محققان دانشگاه دریافته اند کندر که برای سالیان زیادی در مراسم مذهبی سوزانده می شود دارای ترکیب ضدافسردگی و ضداضطراب است.

۷ - هدفمند کار کنید؛

طبق بررسی ها به جای فکر کردن به درآمدتان، کار خود را هدفمند کنید، این کار باعث می شود، میزان نشاط شما به طور چشم گیری افزایش یابد اما چگونه می توان در کاری که از آن متنفرید هدف داشته باشید؟ از خود بپرسید، با انجام کار چه نتیجه مثبتی به دست می آورید. به عنوان مثال، یک کارمند رستوران با ارائه غذاهای خوشمزه، باعث خوشحالی دیگران می شود. فروشنده دارو در داروخانه در نجات و بهبود زندگی مردم نقش دارد. یک معلم در رشد جامعه انسانی کشورش و جهان نقش دارد.

۸ - دست های خود را به طرف بالای سر بکشید؛ پس از کشیدن همه بدن، احساس آرامش و نشاط و تعادل بیش تر می کنیم. کارشناسان ورزشی می گویند، بهترین راه ایجاد نشاط در محل کار، کشیدن دست ها به سمت بالای سر است زیرا یکی از قسمت های بدن که خستگی و ناراحتی را زیاد می کند بازوها و دست هاست با کشیدن دست ها، این احساس خستگی از بین می رود.

۹ - اشیایی را که باعث لبخند شما می شود، روی میز قرار دهید؛ قدرت نفوذ وسایلی را که جلوی چشم های شما هستند، دست کم نگیرید. عکس فرزندان، والدین، طبیعت که هر بار چشم شما به آن می افتد باعث خوشحالی شما می شود. تصاویری که شما را به موضوعات و یا افرادی که دوست دارید ارتباط می دهد بدون توجه به شرایط کاری، به خوشحالی شما کمک می کند. اگر این روش موثر نبود، عکس کاریکاتوری که باعث خنده شما می شود روی میز قرار دهید. خنده بلافاصله شما را از خشم، یاس و ناراحتی جدا می کند.

لبخند بزنید؛ آخرین چیزی که در یک روز کاری سخت و ناراحت کننده به ذهن می رسد، لبخند زدن است. محققان معتقدند لبخند زدن، سریع ترین راه است تا از افسردگی شما در محل کار کاسته شود. لبخند زدن خوشحالی را به دیگران نیز انتقال می دهد.

دوشنبه 28 دي 1388  منيع :  روزنامه خراسان

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "