لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

4 قدم تا اعتماد به نفس

اگر شما هم اعتماد به نفس پاييني داريد، زودتر براي تقويت آن دست به كار شويد. چون اعتماد به نفس پايين مي‌تواند زندگي شما را دستخوش تغيير كند؛ تغييراتي درباره كارتان، روابط، سلامت، شغل و... كه به طور حتم خوشايند هم نخواهد بود. اما نااميد نشويد؛ چون با اقداماتي مي‌شود اعتماد به نفس را تقويت كرد و از دام افكار منفي رها شد.
قدم اول: شرايط و موقعيت‌هاي نگران‌كننده و استرس‌زا را بشناسيد

اولين كاري كه بايد براي تقويت اعتماد به نفس خود انجام دهيد، شناسايي موقعيت‌هايي است كه بر اعتماد به نفس‌تان تاثير مي‌گذارد؛ مسائل كاري و تجاري، بحران‌هاي خانوادگي، چالش‌هاي مختلف زندگي و هر گونه تغيير در شرايط معمول زندگي. تمام اين مسائل مي‌تواند اعتماد به نفس شما را كم و زياد كند، پس به فكرشان باشيد.

قدم دوم: از افكار و نظرات خود آگاه باشيد

حالا كه شرايط را شناسايي كرديد و موقعيت را درك مي‌كنيد، به افكاري كه درباره آن داريد، دقت كنيد. اين افكار حتي شامل بحث‌ها و حرف‌هايي كه با خودتان مي‌زنيد نيز مي‌شود. اين فكرها هم مي‌تواند مثبت باشد، هم منفي و هم خنثي. البته دقت كنيد تمام اين احساس و افكار مي‌تواند منطقي، غيرمنطقي، عقلاني يا غيرواقعي باشد.

قدم سوم: با افكار منفي و نادرست خود مقابله كنيد

فكري كه در اولين مرحله به ذهنتان مي‌رسد، هميشه بهترين و تنها راه‌حل نيست. پس افكار خود را با دقتي بيشتر ببينيد و به آنها توجه كنيد؛ شايد بتوان همه چيز را طور ديگري ديد. از خود بپرسيد آيا نظرات‌تان با حقيقت و واقعيت منطبق است يا تنها فكري بي‌دليل و منطق است؟


قدم چهارم: افكار و عقايد خود را تنظيم كنيد

حالا افكار سازنده و مثبت را جايگزين افكار منفي و نادرست خود كنيد. با خودتان جملات و عبارات اميدواركننده را تكرار كنيد، خودتان را تشويق كنيد و ببخشيد و مثبت بينديشيد. مطمئن باشيد هميشه بايد همه چيز را به نفع خود تمام كنيد.

اين مراحل ممكن است ابتدا سخت و غيرممكن به نظر برسد، اما در عمل راحت‌تر است. پس از همين امروز دست به كار شويد؛ اعتماد به نفستان بايد افزايش يابد.

يکشنبه 23 مرداد 1390  منيع :  جام جم آنلاین

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "