لينکستان سايتهاي ايراني

 

اخبار لينکستان
فرهنگ و هنر  
 
 
 

عباس کیارستمی از ژاپن نشان افتخار گرفت

دوشنبه 13 آبان 1392  

مسوولان دولت ژاپن ضمن اهدای این نشان که به دلیل ساخت فیلم "کپی برابر اصل" توسط کیارستمی در آن کشور به وی اهدا شد، در مورد ایجاد روابط دوستانه متقابل بین ژاپن و ایران و تلاش‌های متقابل اظهار امیدواری کردند.

ایلنا؛ عباس کیارستمی امروز؛ 12 آبان ماه نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» را به پاس خدمات و تبادلات فرهنگی و تفاهم متقابل بین دو کشور در سفارت ژاپن در ایران دریافت کرد.

به گزارش ایلنا؛ مسوولان دولت ژاپن ضمن اهدای این نشان که به دلیل ساخت فیلم "کپی برابر اصل" توسط کیارستمی در آن کشور به وی اهدا شد، در مورد ایجاد روابط دوستانه متقابل بین ژاپن و ایران و تلاش‌های متقابل اظهار امیدواری کردند.

کیارستمی در سال‌های اخیر فیلمی به نام «like someone in love» (کپی برابر اصل) در ژاپن‌ ساخت که در جشنواره‌ی فیلم کن به نمایش درآمد.

گفتنی است: نشان افتخار دولت ژاپن با هدف ارتقا سطح فیلم در ژاپن و گسترش فرهنگ ژاپن در سراسر دنیا از جمله ایران اهدا می‌شود و در مراسم امروز، به جز کیارستمی که در بخش هنری این جایزه را دریافت کرده، 48 نفر از اتباع خارجی این کشور نیز به این نشان نایل شده و مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.
  

< بازگشت >

 
New Page 1

 

 

 

 

 

 

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2012 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک کامل سايت مجاز است"

آدرس پستي: تهران - صندوق پستي 566/14515