لينکستان سايتهاي ايراني

 

اخبار لينکستان
فرهنگ و هنر  
 
 
 

پولسازترین بازیگران سال 2013 شدند

چهارشنبه 27 آذر 1392  

نشریه معتبر فوربس فهرست پولسازترین بازیگران سینمای جهان در سال 2013 را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس اعلام نشریه «فوربس»، «دواین جانسون» ملقب به «راک» - بازیگر فیلم «سریع و خشن» - در فهرست ده‌گانه پولسازترین بازیگران سینمای جهان در سال 2013 در مکان نخست قرار گرفت.

در حالیکه «ون دیزل»، دیگر بازیگر فیلم «سریع و خشن» به همراه «پل واکر»، بازیگر فقید این مجموعه در میان شش بازیگر پولساز سال قرار گرفتند.

«نشریه فوربس» این فهرست را براساس میزان فروش فیلم‌هایی که این بازیگران در آنها ایفای نقش کرده‌اند.

«دواین جانسون» که در این فهرست در مکان نخست قرار گرفته، علاوه‌بر فیلم «سریع و خشن 6» در چهار فیلم دیگر شامل «مرد آهنی 3» و «جو: انتقام» نیز ایفای نقش کرده و در مجموع فیلم‌های او 1.3 میلیارد دلار در گیشه فروخت.

فیلم «مرد آهنی 3» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال 2013 با فروش 1.2 میلیارد دلاری نقش بسزایی در کسب عنوان برای این بازیگر فیلم‌های اکشن داشت.

«ون دیزل»، بازیگر فیلم «سریع و خشن 6» که در گیشه 789 میلیون دلار فروخت، به همراه فروش 98 میلیون دلاری فیلم «ردیک» در این فهرست در مکان چهارم قرارگرفت و «پل واکر»، دیگر بازیگر فیلم «سریع و خشن 6» که چندی پیش در سن 40 سالگی در یک سانحه رانندگی درگذشت، در مکان چهارم پولسازترین بازیگران سینمای جهان در سال 2013 قرار گرفت.

در این فهرست «استیو کرول»، کمدین معروف که در انیمیشن «من نفرت‌انگیز 2» صداپیشگی کرده است، در جایگاه سوم قرار گرفت و «ساندرا بولاک»، بازیگر فیلم فضایی «جاذبه» و «گرما» مکان پنجم پولسازترین بازیگران سینمای جهان را در سال 2013 به خود اختصاص داد.   

< بازگشت >

 
New Page 1

 

 

 

 

 

 

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2012 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک کامل سايت مجاز است"

آدرس پستي: تهران - صندوق پستي 566/14515