لينکستان سايتهاي ايراني

 

اخبار لينکستان
فرهنگ و هنر  
 
 
 

برادران داردن در پی سومین نخل طلای کن

پنجشنبه 1 خرداد 1393  یورونیوز

ششمین حضور برادران داردن در جشنواره کن بار دیگر خبرساز شده است. لوک و ژان پی یر تاکنون دوبار نخل طلای این جشنواره را از آن خود کرده اند و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، فیلم امسال آنها «دو روز، یک شب» هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

«رزتا» نخستین فیلمی بود که این دو برادر بلژیکی را به اوج رساند. آنها طی سالهای اخیر در بخشهای مختلف جشنواره کن، جوایز متعددی را درو کرده اند.

ژان پی یر داردن در پاسخ به خبرنگار یورونیوز که از او پرسید آیا آمدن به کن برای آنها تبدیل به یک عادت شده می گوید:«اینجور کارها هیچوقت عادت نمی شوند. هر دفعه یک فیلم جدید است. دائم اضطراب دارید. اگر توام با اضطراب نباشد خوب نیست و نمی توان گفت جشنواره کن است.»

ماریون کوتیار، ستاره مشهور سینمای فرانسه در این فیلم نقش زنی را بازی می کند که برای حفظ شغل خود به این در و آن در می زند. بازی شگفت انگیز او سبب شده تا همانطور که خبرنگار ما هم اشاره می کند یکی از بخت های اول کسب جایزه باشد.

فردریک پونسار، خبرنگار اعزامی یورونیوز به کن می گوید: «برادران داردن تقریبا همیشه با یک فیلم بزرگ به کن قدم گذاشته اند. بنابراین حضور آنها در بخش مسابقه جشنواره توجیه لازم را دارد. اما در این میان بازی ماریون کوتیار بیش از همه، موجب شگفتی شده است. او به همراه ژولیان مور از شانسهای اول کسب جایزه بهترین هنرپیشه زن هستند.»

  

< بازگشت >

 
New Page 1

 

 

 

 

 

 

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2012 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک کامل سايت مجاز است"

آدرس پستي: تهران - صندوق پستي 566/14515