لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر
 
 
 

خبرگزاري فرانسه: حمله بهترين دفاع ايران است

شنبه 10 خرداد 1393  

خبرگزاري فرانسه در گزارشي از حضور تيم ملي فوتبال ايران در رقابت‌هاي جام‌جهاني 2014 برزيل با توجه به صحبت‌هاي بازيکنان ايران در اردوي اتريش با عنوان «حمله، بهترين دفاع تيم ملي ايران است»، نوشت: ايران به عنوان يکي از تيم‌هاي رده پايين رقابتش در جام‌جهاني را آغاز خواهد کرد اما بازيکنان اين تيم باور دارند که مي‌توانند کار را براي رقبايشان در برزيل سخت کنند.

آندرانيک تيموريان در اردوي تمريني تيم ملي فوتبال ايران در اتريش در اين باره گفت: هيچ يک از مسابقات براي ما آسان نخواهد بود اما بازي مقابل ايران هم براي هيچ يک از رقبايمان راحت نيست.

تيم ملي فوتبال ايران کارش در مرحله گروهي رقابت‌هاي جام‌جهاني 2014 برزيل را در گروه F مقابل نيجريه، آرژانتين و بوسني و هرزگوين آغاز مي‌کند. آنها هرگز از مرحله گروهي صعود نکرده‌اند و اين بار پيش‌بيني مي‌شود که براي اين کار به شدت تقلا کنند. ايران در رقابت‌هاي جام‌جهاني 2006آلمان تنها يک امتياز از تساوي مقابل آنگولا به دست آورد. اين تيم پيش از آ؛ن در جام‌جهاني 1998 فرانسه و 1978 آرژانتين نيز حضور دادشت. ايران رکورد يک پيروزي، دو تساوي و 6 شکست در مسابقات جام‌جهان را در اختيار دارد.

به هر حال اين تيم با صدرنشيني در گروه خود در رقابت‌هاي مقدماتي جام‌جهاني 2014 برزيل راهي جام‌جهاني شد. ايران در اين مسابقات بالاتر از کره‌جنوبي قرار گرفت؛ حقيقتي که بازيکنان نمي‌گذارند کسي آن را فراموش کند.

تيموريان در اين باره اظهار داشت: اين پيروزي روحيه جنگندگي فراوان بازيکنان ايران را نشان داد که در مرحله مقدماتي به اثبات رسيد و اين حقيقت که توانستيم به جام‌جهاني صعود کنيم، موفقيت بسيار بزرگي براي تيم است. شخصا اميدوارم که بتوانيم يکي از صعودکنندگان از مرحله گروهي باشيم.

ايران که هدايت آن را کارلوس کي‌روش، سرمربي سابق تيم ملي فوتبال پرتغال برعهده دارد، مي‌خواهد از صحنه جام‌جهاني براي دفاع از رده سي و هفتم خود در رنکينگ فيفا استفاده کند و ارش خود را به اثبات برساند.

عليرضا جهانبخش که براي تيم نايمخن هلند بازي مي‌کند، نيز در اين باره وعده داد: جام‌جهاني مانند پنجره‌اي به روي تمام دنيا است که تمام کشورها آن را مي‌بينند بنابراين مي‌خواهيم بهترين نمايش خود را اجرا کنيم و بهترين نتيجه خود را در جام‌جهاني به دست آوريم.

اولين محک ايران شانزدهم ژوئن (26 خرداد) مقابل نيجريه خواهد بود واستيون بيت‌آشور که هم‌اکنون در وايتکپس ونکوور بازي مي‌کند، گفت: فکر مي‌کنم نبرد سختي داشته باشيم. اگر بتوانيم جام‌جهاني را خوب شروع کنيم و به پيروزي برسيم، فکر مي‌کنم فرصت خوبي براي راهيابي به دور بعد داشته باشيم.

بيت‌آشور يکي از چندين بازيکن دو مليتي ايران است که توسط کي‌روش به همراه اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد که به ترتيب براي تيم‌هاي جوانان آلمان و هلند بازي کرده‌اند و دنيل داوري از اينتراخت برانشوايگ، به تيم ملي دعوت شد.

از نظر بازيکن وايتکپس «امکان حضور در بزرگترين رويداد فوتبالي دنيا رويايي است که به حقيقت پيوسته است».   

< بازگشت >

 
New Page 1

 

 

 

 

 

 

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2012 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک کامل سايت مجاز است"

آدرس پستي: تهران - صندوق پستي 566/14515